Stanleyův pohár

Naši mladí hokejisté se každoročně účastní hokejových turnajů o Stanleyův pohár. Letos se podařilo získat repliku tohoto poháru hokejistům ze IV. B.

View the embedded image gallery online at:

21. 6. 2017 Ocenění žáků

Kateřina Kozáková, Daniela Nagyová z V.A, Hana Kučerová a Zbyněk Pípal z VIII.A převzali na Magistrátu města České Budějovice ocenění za celoroční vynikající úspěchy.

16. 6. 2017 Soutěž 7:0 pro němčinu

Vybrané žákyně 4. a 5. ročníku se zúčastnily soutěže 7:0 pro němčinu, která v sobě spojuje znalost němčiny a umění fotbalu. Soutěž vznikla ve spolupráci Goethe-Institutu s Česko-německou fotbalovou školou a Fotbalovou asociací České republiky a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti. Naše žákyně soutěžily s děvčaty sedmých a osmých ročníků a dosáhly na krásné 8. místo v ČR.

Květen 2017 Štafetový pohár s Lídou Formanovou

Vybraní žáci 1. stupně se zúčastnili okresního kola soutěže Štafetový pohár s Lídou Formanovou. V obou věkových kategoriích se umístili na 2. místě. Po závěrečné štafetě a součtu všech časů nám jen o pár setin sekundy uniklo 2. místo, v celkovém hodnocení naši běžci obsadili 3. místo.

5. 4. 2017 Přebor škol v šachu

5. dubna proběhlo v Českých Budějovicích krajské kolo Přeboru školních družstev. V kategorii 1. – 5. tříd nastoupilo 16 týmů z celého kraje. Suverénním vítězem se stalo družstvo ZŠ Máj II hrající ve složení

Jakub Šimon Šimůnek (1. šachovnice – 7 bodů ze 7 partií, tedy 100%)

Daniela Nagyová (2. šachovnice – 7/7)

Hugo Tůma (3. šachovnice – 6/7)

Matyáš Šupka (4. šachovnice - 6½/7).

Všichni podali výborný výkon. Náš tým získal 26,5 bodů z 28 možných a vyhrál s obrovským náskokem. Žáci si vybojovali postup na červnové Mistrovství republiky školních družstev ve Zlíně.

Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci školy a budeme jim držet pěsti i v republikovém kole.

3. 4. 2017 Geologická olympiáda 2017

Žákyně 5.A Kateřina Kozáková obsadila 4. místo v krajském kole geologické olympiády v kategorii A (starší žáci), která je určena pro žáky 6. – 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Do krajského kola Kateřina postoupila po úspěšném absolvování okresního kola, které se konalo 22. března.

Krajské kolo probíhalo v budově Jihočeského muzea v Českých Budějovicích a skládalo se ze dvou částí. První zahrnovala test teoretických znalostí, druhá představovala praktické poznávání minerálů, hornin a zkamenělin.